Συνεχίζουμε δεν μας πτοεί τίποτα…

aop panorama 018

Μετά την ισοπαλία με το Πανόραμα μέσα στην Προσοτσάνη, μειώθηκαν οι πιθανότητες παραμονής μας στην Α1 γυναικών.

Ήταν ένας δύσκολος αγώνας και η ανάγκη της νίκης φόρτωσε με άγχος τις αθλήτριες μας. Αυτό έγινε αισθητό από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τα πολλά λάθη, λάθη όμως έκανε και η ομάδα του Πανοράματος και οι φίλαθλοι που κατέκλεισαν το Κλειστό Γυμναστήριο «Γεώργιος Μακρής» παρακολούθησαν ένα πρώτο ημίχρονο πολύ κακό σε ποιότητα με χαμηλό σκορ 9-9.

Με την λήξη του ημιχρόνου και ενώ οι ομάδες κατευθύνονταν στα αποδυτήρια η προπονήτρια του Πανοράματος και ο συνοδός της ομάδας επιτέθηκαν φραστικά στους διαιτητές με αποτέλεσμα να αποβληθούν με κόκκινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε ένα ελαφρώς καλύτερο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν και πάλι και τους διαιτητές της αναμέτρησης να μην παρατηρούν την προπονήτρια της ομάδας του Πανοράματος η οποία ανενόχλητη έδινε εντολές από την κερκίδα καλώντας μάλιστα κοντά της και τις αθλήτριες της!!!

Η ευκαιρία για την ομάδα μας να πάρει το παιχνίδι χάθηκε στο τέλος όταν ενώ κατάφερε να πάρει μια διαφορά 2 τερμάτων δεν μπόρεσε να την κρατήσει και μάλιστα στα τριάντα δευτερόλεπτα πριν την λήξη δέχθηκε το τέρμα της ισοφάρισης. Στο τέλος ήταν δραματικό καθώς το τέρμα της Σεβδίλης Αβραμίνας ενώ αρχικά το μέτρησαν οι διαιτητές στην συνέχεια σε συνεννόηση με τον παρατηρητή το ακύρωσαν ενημερώνοντας ότι είχε ακουστεί η κόρνα της λήξης πριν προλάβει να σουτάρει η Σεβδίλη.

Αν κάποιος θα έπρεπε να έχει παράπονα από την διαιτησία αυτή είναι η ομάδα μας, όχι για την τελευταία φάση του αγώνα, όσο για τα τραγελαφικά και περίεργα του δευτέρου ημιχρόνου.

Πεντάλεπτα: 5΄2-2, 10΄3-4, 15΄5-6, 20΄7-6, 25΄9-8, 30΄9-9 (ημίχρονο),

35΄11-11, 40΄13-12, 45΄14-14, 50΄15-15, 55΄18-18, 60΄19-19 (τελικό).

Α.Ο. Προσοτσάνης: Κόρρα, Λεωνίδου, Παύλου, Σεβδίλη Μ. 1, Σεβδίλη Αβ. 7, Δικμάνη 3, Αμβροσιάδου 4, Λαζαρίδου, Δουλκερίδου, Μωυσιάδου-Φατράλη 3, Ιωαννίδου 1, Λάλα, Σολακούδη, Νούση, Σαμπαντζή, Καρρά.

ΑΕΠ Πανόραμα: Κουτσιμάνη, Αναστασιάδου, Λιούκα 1, Παπαδοπούλου Γ. 1, Τσαρτσίου 2, Κυρικλίδου 2, Νταντίρα, Αμανατίδου 1, Κουκλοτίδου, Ευσταθιάδου, Προκοπίδου 7, Τσερέπη, Παπαδοπούλου Α. 2, Κουλούρη 3, Καραβέλη.