Νέα - Δελτία τύπου

Καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο από την ομάδα μας μέσα στην Άρτα παρόλο την ήττα 39-28

arta aop 2

Ένας αγώνας από τον οποίο τα κορίτσια μας προσκόμισαν πολλές εμπειρίες ήταν αυτό με την Αναγέννηση στην Άρτα.

Η παρακάμερα του αγώνα Α.Ο.Π. - ΑΕΠ Πανόραμα

Η ευκαιρία για την ομάδα μας να πάρει το παιχνίδι χάθηκε στο τέλος όταν ενώ κατάφερε να πάρει μια διαφορά 2 τερμάτων δεν μπόρεσε να την κρατήσει...

Συνεχίζουμε δεν μας πτοεί τίποτα…

aop panorama 018

Μετά την ισοπαλία με το Πανόραμα μέσα στην Προσοτσάνη, μειώθηκαν οι πιθανότητες παραμονής μας στην Α1 γυναικών.

Ξανά στην κορυφή οι άνδρες

78058915 404359900470086 4016118030365884416 n

Μετά την νίκη της στο τοπικό ντέρμπυ με 40-27 επί της ΓΕΔ, η ομάδα μας επανήλθε στην κορυφή του 5ου ομίλου καθώς η Ασπίδα ηττήθηκε στην Θεσσαλονίκη από τον Άρη.

Αναμενόμενη ήττα από τον ΠΑΟΚ

3e302009ac058e6f7ee02ec1e5a27694 M

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας μέσα στην Θεσσαλονίκη από τον κυπελλούχο ΠΑΟΚ με το ευρύ 49-20. Η ομάδα μας για ακόμα ένα παιχνίδι αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις και δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να ανταγωνιστεί τον ΠΑΟΚ, η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής.

Επιστροφή στις νίκες για τους άνδρες

78058915 404359900470086 4016118030365884416 nΕπιστροφή στις νίκες για την ανδρική μας ομάδα μέσα στην Σταυρούπολη επί του Απόλλων με 35-37, είχαν προηγηθεί δύο ήττες από Ασπίδα μέσα στην Ξάνθη και τους Πόντιους Κιλκίς εντός έδρας, όπου η ομάδα μας είχε αγωνιστεί με πολλές ελλείψεις.

Ήττα εντός προγράμματος

aop ofni 18

Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης υποδέχθηκε την ομάδα της Νέας Ιωνίας, το μεσημέρι της Κυριακής 2/2. Η ομάδα μας παρατάχθηκε πάλι με πολλές απουσίες απέναντι σε μια πιο έμπειρη και δυνατή ομάδα και το αποτέλεσμα ήταν φυσιολογικό.

Πρώτη ήττα για τους άνδρες στην Ξάνθη

83765758 10218158748735080 8925517437856645120 o

Σε έναν αγώνα ειδικών καταστάσεων, καθώς η μισή ομάδα μας ταλαιπωρούνταν από ιώσεις η ανδρική μας ομάδα γνώρισε την πρώτη της ήττα από την Ασπίδα μέσα στην Ξάνθη 32-30. Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο δεν αγωνίστηκε ο Αχιλλέας Τόσκας λόγω τραυματισμού, που ευτυχώς αποδείχθηκε επιπόλαιος.