Πρώτη ήττα για τους άνδρες στην Ξάνθη

83765758 10218158748735080 8925517437856645120 o

Σε έναν αγώνα ειδικών καταστάσεων, καθώς η μισή ομάδα μας ταλαιπωρούνταν από ιώσεις η ανδρική μας ομάδα γνώρισε την πρώτη της ήττα από την Ασπίδα μέσα στην Ξάνθη 32-30. Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο δεν αγωνίστηκε ο Αχιλλέας Τόσκας λόγω τραυματισμού, που ευτυχώς αποδείχθηκε επιπόλαιος.

Παρόλα αυτά όμως οι αθλητές μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και περίπου μέχρι το 45ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ, τελικά όμως η Ξάνθη κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και τελικά να πάρει το ντέρμπι του ομίλου και να πλησιάσει στον ένα βαθμό την ομάδα μας.

Πεντάλεπτα: 5΄0-4, 10΄5-9, 15΄7-11, 20΄9-15, 25΄12-15, 30΄15-18 (ημίχρονο)

35΄18-21, 40΄22-23, 45΄26-26, 50΄27-27, 55΄30-27, 60΄32-30 (τελικό)

Ασπίδα Ξάνθης: Aγαθόνικος 10, Ακτεμζογλου, Ασκεπιδης 3, Βασιλακόπουλος, Ευθυμίου, Θεοδωρόπουλος 2, Καζαντίδης 3, Καλλιωράκης, Καραμανώλης, Μόσχος, Μουλακης 5, Μπρατιδης 4, Ναθαηλιδης 2, Νικολαΐδης, Πατσιατζης 3, Σαληόγλου.

ΑΟ Προσοτσάνης Δράμας: Βασιλείου, Βρασνάκης Δ., Φιλίππου 3, Αστεριάδης, Μπουλούκης 5, Φιδάνας 10, Κοτζαπαναγιώτης, Τσεπενέκης 1, Στεργιάκος 2, Τσίρκου 3, Τόσκας 5, Βρασνάκης Ε, Ματτας 1, Παπάζογλου.

Διαιτητές: Παρασκευίδης – Αγγελίδης