Νικηφόρο ξεκίνημα για τους άνδρες στην Β΄Εθνική.

76793180 878047945924587 6696441334061858816 n

Με σπουδαία νίκη μέσα στην Θεσσαλονίκη επί του ΑΡΗ με 31-35 ξεκίνησαν το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής τα «πιτσιρίκια» μας. Οι νεαροί αθλητές του Α.Ο. Προσοτσάνης καθοδηγούμενοι από ένα καταπληκτικό Αχιλλέα Τόσκα, που πέτυχε 20 τέρματα, κατάφεραν να πάρουν την νίκη από έναν αντίπαλο ο οποίος έχει στόχο την άνοδο στην Α2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, χωρίς κάποια να μπορέσει να πάρει κάποια ουσιαστική διαφορά και να την κρατήσει, έτσι το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 17-17.

Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική, με πολύ δυνατή άμυνα και τρέξιμο στην επίθεση η ομάδας μας κατάφερε σιγά σιγά να πάρει προβάδισμα στο σκορ και να το κρατήσει μέχρι το τέλος παίρνοντας μια μεγάλη νίκη με 31-35.

Πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 9-8, 12-12, 16-16, 17-17  ( ημίχρονο ) 19-19, 22-22, 25-27,  27-29, 28-31, 31-35 (τελικό).

ΑΡΗΣ : Καροκίδης 3, Μαυρίδης  4, Σουγιουλτζής,  Λαφτσόγλου 3, Μπρόϊκος, Ορκάς, Τσακωνιάτης, Γιαβρόγλου 7, Πούλκος, Μπαλέτας  2, Παντελάκης, Μιχαηλίδης 2, Σαράφης 7, Βιτάνογλου, Παπατεργίου, Μουρτζίνος 3.

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ Σ: Βασιλείου, Δ.Βρασνάκης, Γ.Νικολαϊδης  4, Παπαδόπουλος 2, Τόσκας 20, Φιλίππου, Μπουλούκης 1, Φιδανάς 2, Καραμούδας 5, Κοτζαπαναγιώτης 1, Μαργαριτίδης, Τσεπενέκης, Τσίρκου, Παπάζογλου, Στεργιάκος, Κεμπαμπτσής.