Καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο από την ομάδα μας μέσα στην Άρτα παρόλο την ήττα 39-28

arta aop 2

Ένας αγώνας από τον οποίο τα κορίτσια μας προσκόμισαν πολλές εμπειρίες ήταν αυτό με την Αναγέννηση στην Άρτα.

Έχοντας για ακόμα έναν εκτός έδρας αγώνα σημαντικές ελλείψεις η ομάδα μας κατέβηκε έχοντας στην σύνθεση της 5 κορασίδες. Το ζητούμενο ήταν η καλή εμφάνιση κάτι που επιτεύχθηκε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 18-19 υπέρ των κοριτσιών μας.

Την νίκη βέβαια κατάκτηση η ομάδα της Αναγέννησης που αντιμετώπισε με σοβαρότητα τον αγώνα και από το πρώτο ημίχρονο είχε εξασφαλίσει μια διαφορά ασφαλείας προηγούμενη 21-9.

Πεντάλεπτα: 5΄4-1, 10΄8-1, 15΄13-3, 20΄16-5, 25΄17-7, 30΄21-9(ημίχρονο)

35΄24-12, 40΄27-15, 45΄30-19, 50΄33-22, 55΄36-25, 60΄39-28 (τελικό)

Αναγέννηση Άρτας: Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα, Εμμανουηλίδου 8, Νaco 2, Σκάρα 2, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου 2, Ciobanu 15, Ράικου, Καναρά 2, Θεοδοσοπούλου, Ροκομού, Παπακοσμά, Davidovic 3, Μαυροπούλου

Α.Ο. Προσοτσάνης:  Λεωνίδου, Σπυρίδου 5, Αμβροσιάδου 4, Μελαδίνη, Τσιαμουρά 3, Νούση 3, Καρρά 3, Δουλκερίδου,  Σεβδίλη Αβρ. 8, Σεβδίλη Μ. 2, Παύλου, Λαζαρίδου, Κατσιγιάννη