Ήττα στις λεπτομέρειες στο Πανόραμα.

74392926 440224423544488 4755504991198773248 n

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 30-26 στο Πανόραμα από την γηπεδούχο ομάδα στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Το παιχνίδι ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, η ομάδα του Πανοράματος αποκτούσε ένα ελαφρό προβάδισμα αλλά η ομάδα μας κατάφερνε να ισοφαρίζει και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 14-14.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα του παιχνιδιού ήταν ίδια και οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά όμως κάποια λάθη κυρίως στην άμυνα της ομάδας μας τα εκμεταλλεύτηκε το Πανόραμα, με αιχμή του δόρατος την Προκοπίδου, κατάφερε στο τέλος να πάρει μια διαφορά 4 τερμάτων.

Η αγωνιστικότητα των κοριτσιών, μας δίνει το δικαίωμα να αισιοδοξούμε για την συνέχεια.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-4, 6-6, 9-8, 12-8, 14-14 (ημχ.) 16-16, 20-19, 23-22, 26-23, 28-25, 30-26

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα Έλενα): Κουτσιμανή, Ράτσικα, Σπανού, Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 7, Αλυγιζάκη, Ευσταθιάδου, Κουκλοτίδου, Κυρικλίδου 2, Αμανατίδου 5, Τσερέπη 1, Καραβέλη 2, Προκοπίδου 9, Λιούκα, Κουλούρη 4, Παπαδοπούλου.

ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ (Κιάκος_ Δρανόβαλης): Κόρρα, Λεωνίδου, Παύλου 1, Σεβδίλη Μ. 14, Καρρά, Αμβροσιάδου 2, Σαμπατζή, Δικμάνη 2, Καλαΐτζίδου 1, Δουλκερίδου, Μωυσιάδου, Σεβδίλη Α. 5, Ιωαννίδου 1, Σπυρίδου, Τσιαμουρά, Νούση.

Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου