Η εμπειρία κέρδισε τον ενθουσιασμό Α.Ο. Προσοτσάνης - Πυλαία 31-39

014 Το ταξίδι ξεκίνησε με ήττα για την ομάδα μας στην Α1 κατηγορία των γυναικών, με την Πυλαία να πετυχαίνει σπουδαία νίκη (31-39) μέσα στο κατάμεστο γήπεδο «Γεώργιος Μακρής».

Τα κορίτσια μας μπήκαν με ενθουσιασμό στον αγώνα και γρήγορα βρέθηκαν να προηγούνται ακόμα και με τέσσερα τέρματα, όμως η Πυλαία ανέκαμψε μετά τα πρώτο τέταρτο και τελικά οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αρχικά οι ομάδες ήταν κοντά όμως από τα μέσα περίπου, η κακή λειτουργία της άμυνας μας και η εμπειρία της Πυλαίας καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα. Η Κουκμίση Κατερίνα και η Λούρη ήταν αυτές που έκαναν την μεγαλύτερη ζημιά στην ομάδα μας.

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 8-4, 10-6, 11-11, 15-14, 17-17 (σκορ ημιχρόνου), 19-21, 23-25, 25-29, 25-33, 28-37, 31-29

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Κιάκος-Δρανόβαλης): Κόρρα, Λεωνίδου, Παύλου 5, Σεβδίλη Μ. 2, Καρρά 1, Λαζαρίδου, Σαμπαντζή 1, Δικμάνη 5, Καλαϊτζίδου 2, Τσαλκίδου, Μωυσιάδου-Φατράλη 3, Σεβδίλη Α. 4, Αμβροσιάδου 1, Ιωαννίδου, Κατσιγιάννη 7, Βούτσηλα

ΠΥΛΑΙΑ (Σκανδάλης): Κουκμίση Κ. 11, Βράμπα, Παραστατίδου 2, Βακουφάρη 1, Κουκμίση Μ. 5, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου, Μαυροπούλου 1, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 1, Σελεμίδου 4, Πετρίδου 1, Λούρη 12, Στεφανίδου 1

Διαιτητές: Φωτακίδης - Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 7/8, 2/3