Νέα - Δελτία τύπου

Πρώτη νίκη για τον Φέρωνα.

IMG 1615Ανταγωνιστικό παιχνίδι για ένα ημίχρονο παρακολούθησαν οι θεατές στο κλειστό γυμναστήριο του Κιλκίς ανάμεσα στον Φέρωνα Βέροιας και της Νέας Ιωνίας. Έτσι οι δύο ομάδες έχουν από μία νίκη, με την πρόκριση να κρίνετε στους αυριανούς αγώνες, με τον Φέρωνα να αντιμετωπίζει τους Πόντιους Κιλκίς και την Νέα Ιωνία τον Α.Ο. Προσοτσάνης.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στα τέρματα με την πρωτοπορία να αλλάζει συχνά, με τον Φέρωνα προς το τέλος του ημιχρόνου να καταφέρνει να παίρνει μια διαφορά πέντε τερμάτων. Στο δεύτερο ημίχρονο με περισσότερες επιλογές ο Φέρωνας εξασφάλισε την νίκη διευρύνοντας την διαφορά με τελικό αποτέλεσμα 28-40.

10΄7-6, 20΄13-14, 30΄16-21 (ημίχρονο), 40΄20-24, 50΄25-32, 60΄28-40.

Νέα Ιωνία: Nowak Sandra, Μοιραλιώτη Καλλιόπη, Λεγάκη Κυριακή 4, Καρυοφύλλη Χριστίνα, Ζαχαροπούλου Αλεξάνδρα, Πάλλη Αικατερίνη, Μανδά Ειρήνη – Νεκταρία 4, Ζαφειροπούλου Αγγελική 3, Διακογιάννη Ευγενία 2, Αργυροπούλου Παναγιώτα 10, Κρανιώτη Ελευθερία 5, Κοκκίνου Ελένη.

Φέρωνας: Μαχανίδου Νένα, Δελησάββα Μαρία 3, Τσαουσίδου Ελένη, Τσακελίδου Δέσποινα, Καρανάτσιου Ηλιάνα 1, Αλεξανδρίδου Ελισάβετ-Σοφία, Παπαφώτη Γεωργία, Κατσικαρώνη Αθανασία, Λούρη Κυριακή, Σιδηροπούλου Ευθυμία 1, Γεωργιάδου Κλεοπάτρα 12, Ευμορφίδου Δωροθέα 2, Καραχαρήση Ραφαηλία 3, Γαλανούδη Βασιλική 10, Γιαννοπούλου Ελισάβετ 8, Πλωμαρίτου Αντιγόνη.

Διαιτητές: Θεοδοσίου-Σαμαράς.