Νέα - Δελτία τύπου

Διπλασίασε τις νίκες του ο Α.Ο. Προσοτσάνης.

IMG 1576Διπλασίασε τις νίκες του ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης στην ημιτελική φάση τον κορασίδων. Αντίπαλος οι οικοδεσπότες Πόντιοι Κιλκίς που δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να φανούν ανταγωνιστικοί.

Από την αρχή του αγώνα τα κορίτσια του Α.Ο. Προσοτσάνης παίζοντας γρήγορο χαντ μπολ και καλή άμυνα εξασφάλισαν νωρίς μεγάλη διαφορά στα τέρματα δίνοντας την δυνατότητα στους προπονητές τους Κιάκο Γιώργο και Πέτρο Δρανόβαλη να χρησιμοποιήσουν από νωρίς όλες τις αθλήτριες που είχαν στην διάθεση τους.

Το ημίχρονο έκλεισε 13-28, ενώ το δεύτερο ημίχρονο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα με τελικό αποτέλεσμα 28-43.

10΄3-13, 20΄9-22, 30΄13-28 (ημίχρονο), 40΄18-33, 50΄24-36, 60΄28-43.

Πόντιοι Κιλκίς: Πεπεγιάννη Σαββίνα, Μουστοπούλου Αλεξάνδρα 2, Τοσουνίδου Βαρβάρα, Χαρτοματζίδου Αγγελική 1, Καπασακαλίδου Μαρία 1, Λιαρετίδου Βασιλική 1, Σημαιοφορίδου Κωνσταντίνα 5, Χαντζάκη Λαμπρινή 6, Πιπερίδου Ιωάννα 5, Κωνσταντινίδου Νίνα 6, Νικοπολιτίδου Ταμάρα, Σαββίδου Άννα-Μαρία, Χαρτοματζίδου Ηλιάνα 1, Χόνδρου Δήμητρα.

Α.Ο. Προσοτσάνης: Κεπεσίδου Μαγδαληνή, Στουγιαννίδου Χρήστα 6, Καραμούδα Μαρία, Τόσκα Χρυσή 3, Παπαδοπούλου Αντωνία 1, Παύλου Μαρία 11, Πολίτη Αικατερίνη 2, Ζιώγα Ελένη 5, Σεβδίλη Μαρία 4, Πέγιογλου Ιωάννα, Λαζαρίδου Μαρία 6, Σμυρλή Μαρία 4, Παπαδοπούλου Σοφία 1, Παλλικάρη Μαρία.

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Σαμαράς.