Νέα - Δελτία τύπου

Αποκλείστηκαν οι παίδες.

20 Απριλίου 2013 063

Δεν τα κατάφεραν οι παίδες του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης στον αγώνα πρόκρισης για την ημιτελική φάση απέναντι στην καλύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ. Ο αγώνας διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη στο Κλειστό Γυμναστήριο της Μίκρας.

Οι παίδες του ΑΟΠ μπήκαν δυνατά τον αγώνα και συμβάδιζαν στα τέρματα, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει διαφορά τριών τερμάτων στο τέλος του ημιχρόνου 24-21. Δυνατές μονομαχίες που ξεσήκωναν τους λίγους θεατές του αγώνα και όμορφες επιθετικές ενέργειες από τους αθλητές και τον δύο ομάδων ήταν το χαρακτηριστικό του πρώτου ημιχρόνου.

Η βελτίωση της άμυνας από την πλευρά του ΠΑΟΚ σε συνδυασμό με την κούραση των παικτών του ΑΟΠ, λόγω τις έλλειψης αξιόπιστων αλλαγών, έφεραν από το 10 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου τον ΠΑΟΚ να χτίζει μια διαφορά και να κερδίσει έτσι τον αγώνα 46-33.

ΠΑΟΚ: Γιαννακίδης, Ραφτόπουλος, Καραβασίλης 13, Καπακτσής, Παϊσιάδης, Καραγκιοζόπουλος 10, Στρίκος 3, Μιχαηλίδης 1, Τσεσμετζίδης 11, Λαουτίδης 3, Αργυρόπουλος 1, Elozieuwa, Παντένκο 1, Νάση, Ρωμανίδης, Χουσεϊν Ογλού.

Α.Ο. Προσοτσάνης (Δρανόβαλης-Κιάκος): Ιωαννίδης, Χατζής 2, Ζιώγας 3, Κινατζίδης 1, Βουρτσάκης , Κοτζαπαναγιώτης 1, Παράσχος 5, Παπάζογλου, Σαββίδης, Δρανόβαλης 13, Αθανασιάδης, Σαμπατζής, Χατζησαββίδης, Σεραφειμίδης 8.

Διαιτητές: Νάσκος-Τόλιος.