Νέα - Δελτία τύπου

Χωρίς ήττα οι Παγκορασίδες.

aop-logo

Οι παγκορασίδες του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης σε ακόμα έναν αγώνα επιβεβαίωσαν την ανωτερότητα τους και δικαιολόγησαν την πρωτοπορία τους στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΧΑΜΑΘ. Το βράδυ της Παρασκευής 19 Απριλίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Προσοτσάνης αντιμετώπισαν την αντίστοιχη ομάδα του Νευροκοπίου.

Βασιζόμενη στην καλή άμυνα και το γρήγορο παιχνίδι, μπήκε μπροστά στα τέρματα από την αρχή του παιχνιδιού και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 22-8. Καμία διαφοροποίηση δεν υπήρχε στο δεύτερο ημίχρονο με την διαφορά να μεγαλώνει συνεχώς και το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνετε στο 40-23.

ΑΟ Προσοτσάνης ( Δρανόβαλης Π.): Σεβδίλη, Μαυρομάτη, Βασιλειάδου, Γκάνα, Αλτυπαρμάκη, Βουργασλή, Τσάντα, Ζιώγα, Τσαπακίδου, Παλλικάρη, Τόσκα, Σαμπαντζή, Σαββίδου, Τσαλίκη.

Ακρίτες Κ. Νευροκοπίου: Ηλιάδου, Λαφαζανίδου, Μαββίδου, Καστίδου. Σανοζίδου , Σαρνταρίδου, Σεβαστίδου, Σειρανίδου, Τοζακίδου, Παντελίδου, Τριανταφυλλίδου, Αγαπίδου.

Διαιτητής: Παρασκευούδης.