Νέα - Δελτία τύπου

Πρώτη ήττα για τα μίνι κορίτσια

aop-logo

Σε ένα όμορφο και συναρπαστικό αγώνα, με πολλές εναλλαγές στα τέρματα, η ομάδα των μίνι κοριτσιών του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης γνώρισε την πρώτη της ήττα στην φετινή αγωνιστική χρονιά από τα κορίτσια των Ακριτών Νευροκοπίου. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής 19 Απριλίου στην Προσοτσάνη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Προσοτσάνης ήταν συνεχώς μπροστά στα τέρματα με την διαφορά να αυξομειώνετε και να κλείνει το ημίχρονο 11-10. Το σκηνικό άλλαξε από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και με ένα σερί η ομάδα του Νευροκοπίου πέρασε μπροστά και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Τελικό αποτέλεσμα 22-23.

Α.Ο. Προσοτσάνης (Δρανόβαλης): Σαββίδου, Τσάρκα, Σαμπαντζή, Χαλβατζή, Δομζαρίδου, Μανωλακοπούλου, Μάνδρατζη Σ., Λαμπριανίδου, Μάνδρατζη Γ., Αβραμίδου, Μηνιάδου, Σεβδίλη, Σπυρίδου, Μωυσιάδου.

Ακρίτες Νευροκοπίου: Αγαπίδου, Τσιριπίδου, Καστίδου, Κεσίδου, Κοπανέλου, Κοταρίδου Μαυροπούλου, Τσεπνίδου, Στεφανίδου, Σωτηροπούλου, Δερμιτζόγλου, Τσαϊρίδου, Καστίδου, Σπυριδοπούλου.

Διαιτητής: Παρασκευούδης.