Ο αγώνας τελειώνει στο 60΄ και όχι στο 59.58΄!!!

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην 5η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών και τον 3ο όμιλο, στην Αλεξανδρούπολη από τους Κύκλωπες. Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη καθυστέρηση λόγω του ότι άργησε να τελειώσει αγώνας άλλου αθλήματος που διεξαγόταν στο ίδιο γήπεδο.

Ήταν ίσως το χειρότερο παιχνίδι της ομάδας μας, τα νεαρά κορίτσια του ΑΟΠ έχασαν την συγκέντρωση τους και βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο 15-10. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησαν για την ολική επαναφορά και με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν δύο δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα να ισοφαρίσουν, όμως προς κατάπληξη όλων, οι διαιτητές δεν μέτρησαν το τέρμα καθώς θεώρησαν ότι ήταν εκπρόθεσμο!!!

Πεντάλεπτα: 5΄4-3, 10΄6-3, 15΄8-3, 20΄8-4, 25΄11-7, 30΄15-10 (ημίχρονο)

35΄19-14, 40΄19-15, 45΄22-17, 50΄22-19 55΄26-21, 60΄26-25 (τελικό).

Κύκλωπες: Σμαρλαμάκη 8, Παρασχάκη, Nikdova 1,Σαββαλάκη Α. 2, Σαββαλάκη Δ., Λαμπίδη, Σιαρβαλή 3, Αυγητίδου 1, Χωρινού 3, Σολακούδη 6, Καλαϊτζή, Χαριτίδου, Παντίδου, Βαρσάμη, Μιχαηλίδου.

Α.Ο.Προσοτσάνης: Καπαγερίδου, Γαϊδατζή, Δουλκερίδου, Σπυριδοπούλου 2, Καλαϊτζίδου, Γαϊρετίδου, Σεβδίλη 3, Τσαλκίδου, Δικμάνη 2, Κατσιγιάννη 7, Αμβροσιάδου 3, Μωυσιάδου 7, Ιωαννίδου, Σαμπαντζή 2, Κόμσιου, Λεωνίδου.

Διαιτητές: Ουζούνης-Αποστολίδης