Στην τελική ευθεία το «Μενοίκιο Cup».

IMG 5155Με τους πρωινούς αγώνες της Παρασκευής ολοκληρώθηκε η δεύτερη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος παγκορασίδων στην Προσοτσάνη. ΟΦ Ν. Ιωνίας, Φαίξ Κέρκυρας, Α.Ο. Προσοτσάνης  και Εθνικός Κοζάνης πήραν την πρόκριση για την τετράδα ( η ομάδα της Σερβίας μετέχει εκτός συναγωνισμού). Έτσι στους απογευματινούς ημιτελικούς θα αγωνιστούν Νέα Ιωνία- Εθνικός Κοζάνης και Α.Ο. Προσοτσάνης – Φαίαξ Κέρκυρας.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Α.Ο. Προσοτσάνης 2- Α.Π.Σ. Φέρωνας 22-10

Άρης Νικαίας-  Δ.Α.Σ. Ζεφυρίου 18-14

ΓΑΣ Καματερού- Εθνικός Κοζάνης 12-17

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας- RK Taurunum Beograd 12-23

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας- Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία 27-23

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 23-14

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου- Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης16-17

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας - Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι 16-17

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας- Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 7-10

ΠΑΣ Φιλώτας - Α.Ε.Π. Πανόραμα 11-22

Οι βαθμολογίες των ομίλων:

Θέσεις 1-8

Α ΄

1.TAURUNUM 6 (72-46), 2 ΟΦΝΙ 4 (74-51) 3.Φαιξ 2 (56-77), 4.Πυλαία 0 (56-84)

Β΄

1.Προσοτσάνη 6 (78-46), 2. Εθνικός Κοζάνης 3 (49-49), 3.Κύκλωπες 3 (43-50), 4.Καματερό (39-64)

Θέσεις 9-16

Γ΄

1.Πανόραμα 6 (53-35), 2.Γιαννιτσά 4 (38-37), 3.Φιλιππος 1 ((28-37), 4.Φιλώτας 1 (35-47).

Δ΄

1.Ορφέας Κατερίνης 6 (74-45), 2.Ακρίτες Νευροκοπίου 4 (74-45), 3.Καπανδρίτι 2 (41-56) 4. Αρίων Πτολεμαϊδας 0 (50-102).

Ε΄

1.Κορυδαλλός 4 (43-22), 2. Α.Ο. Προσοτσάνης (2) 4 (57-46), 3.Ζεφύρι 2 (29-23). 4.Άρης Νικαίας 2 (35-35), 5.Φέρωνας 0 (23-61).

 

Το απογευματινό πρόγραμμα:

Κλειστό Γυμναστήριο Προσοτσάνης:

Θέσεις 9-10

18.00 Πανόραμα-Ορφέας Κατερίνης

Θέσεις 1-4

19.00 ΟΦΝΙ-Εθνικός Κοζάνης

20.15 Α.Ο. Προσοτσάνης-Φαίαξ Κέρκυρας

Θέσεις 17-21

21.30 Φέρωνας-Άρης Νικαίας

Κλειστό Γυμναστήριο Νευροκοπίου

Θέσεις 15-16

18.00 Φιλώτας-Αρίων

Θέσεις 13-14

19.00 Φίλιππος-Καπανδρίτι

Θέσεις 17-21

20.00 Κορυδαλλός-Ζεφύρι

Θέσεις 11-12

Γιαννιτσά-Νευροκόπι

Αναλυτικά τα πρωινά αποτελέσματα:

Α.Ο. Προσοτσάνης 2- Α.Π.Σ. Φέρωνας 22-10

Πεντάλεπτα:5’03-01, 10’06-02, 15’07-04, 20’11-05 (ημίχρονο)

25’14-06, 30’16-08, 35’19-09, 40’22-10 (τελικό)

Α.Ο. Προσοτσάνης 2 (Κιάκος-Δρανόβαλης)

Τσαουσίδου Χρ.3, Γαϊδατζή Αν.2, Μαλουμίδου Αν., Βούτσηλα Θ.1, Ιωαννίδου Σ., Ναλβάντη Β.1, Σαμαρά Μ.3, Νούση Σ.9, Βόλακλη Κ.1, Τσιαμουρά Ε.1, Κόμσιου Γ., Ιωαννίδου Α.,Μελαδίνη Μ.1          

Α.Π.Σ. Φέρωνας (Κουμιτσάρσκα)

Πετροπούλου Ε.5, Γκατζή Σ., Κωστογλίδου Χ., Γερουλίδου Αικ.1, Γιαρίκη Μ., Αλεξανδρίδου Δ.2, Λιάκου Χρ., Μουρατίδου Μ., Τσακιρίδου Ε.2, Ζαχοπούλου Ρ., Παντή Γ., Αλαμπουρινού Δ., Γιαννοπούλου Π.

Διαιτητής:Αποστολίδης

 

 

Άρης Νικαίας-  Δ.Α.Σ. Ζεφυρίου 18-14

Πεντάλεπτα:5’02-05, 10’04-05, 15’08-07, 20’09-09 (ημίχρονο)

25’13-09, 30’15-10, 35’17-12, 40’18-14

Άρης Νικαίας (Κυριακίδου-Καραγιάννη)

Σγουλέτα Σ.1, Πυρομάλλη Μ., Σταυροπούλου Ι.6, Ζαφειράκη Κ., Μόσχου Κ.3, Κερασιώτη-Βογιατζόγλου Α., Μπουλούκου Ε.2, Πασχαλούδη Ε.3, Συρίγου Σ., Δερμάτη Ε., Τσιρακίδου Μ., Φεργαδιώτη Μ., 

 Δ.Α.Σ. Ζεφυρίου

Κουτροδήμου Α., Παπαδοπούλου Σ., Πατρώνη Α.5, Περάκη Α., Ρούππα Αικ. Σαλτοριάδου Αν.2,

Σπηλιοπούλου Ι.2, Σωτηροπούλου Αν., Φεύγα Μ., Ψαρρή Αντ.5

Διαιτητής:Αποστολίδης

 

 

ΓΑΣ Καματερού- Εθνικός Κοζάνης  12-17

Πεντάλεπτα:5’0-0, 10’04-0, 15’05-04, 20’06-07 (ημίχρονο)

25’07-10, 30’08-12, 35’10-14, 40’12-17 (τελικό)

ΓΑΣ Καματερού (Σκοδριανός)

Χριστοδούλου Ο.1, Σωτηροπούλου Γ., Αλευρά Κ.5, Δαμάσκου Ε.4, Μανουσάκη Μ.1, Φακινού Σ.,

Λιβερδά Ζ., Λοίζου Π., Κούρτη Σ., Βαρφή Να.1, Μεγαγιάννη

Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος-Βλάχος)

Ιωαννίδου Αν.1, Φλώρου Κ., Χατζηστεφάνου Α., Μπούκου Ειρ.6, Δαγκλή Δ., Γκιάτα Μ.5, Μπούρου Ε., Βελώνη Θ., Αλεξανδρίδου Μ., Βέττα Ρ.2, Αργύρη Ρ.1, Βαρτζώκα Χρ.,

Κουντουρά Σ., Πεσλή Ελ., Γκαμπούρα Δ.1, Χατζησαββίδου Σ., Μουρατίδου Αρ.1, Λάσπα Χρ., Καπρινιώτη Αθ., Φλώρου Αθ., Κουρού Ε., Νικολάου Στ., Νίκου Β.

Διαιτητές:Σαπανίδης-Ηλιάδης

 

 

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας- RK Taurunum Beograd 12-23

Πεντάλεπτα:5’ 0-03, 10’0-07, 15’02-09, 20’04-12 (ημίχρονο)

25’07-16, 30’07-17, 35’09-19, 40’12-23 (τελικό)

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας (Κουτρούλης):

Gjyrdyku A., Καραμερτζάνη Μ., Κατσίπη Μ., Κοσιφίδου Θ., Κοτρώτσιου Σ.1, Μάρη Θ.1, Μαρκούρη Α.1, Μαύρου Ε., Παγιωτά Β.1, Πανούση Χ.4, Ρούπα Α.1, Σακιζλή Κ., Τσερέμπεϊ Ν., Φιλιππα Μ., Χατζηχριστοφόρου Ε., Χρήστου Μ. Χρυσοκεντή Δ.1, Χρυσολώρα Π.

RK Taurunum Beograd (Bojan Frleta)

Rakic, Mihajlovic, Djordjevic, Nanic, Stefanovic 1, Radosavljevic 1, Rankovic, Djuran 8, Mitrovic 1, Aleksic, Mocic 4, Cvijanovic, Stojanovic, Ignjatovic 4, Lukic 4.

Διαιτητές:Σαπανίδης-Ηλιάδης

 

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας- Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία  27-23

Πεντάλεπτα:5΄04-02, 10’07-07, 15’08-09, 20’10-11 (ημίχρονο)

25’14-16, 30’20-20, 35’25-21, 40’27-23 (τελικό)

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας (Βαρζακάκος)

Πλασκασοβίτη Θ., Στεργίου Β., Προβατά Σπ.1, Αναλυτή Π., Κυριακίδη Μ.1, Βαρζακάκου Σ.5, Σκορδίλη Ευτ.1, Κουλούρη Γ.10, Ντράνου Μ., Σκουρτάϊ Α., Μοναστηριώτη Ν., Χριστακέα Ηλ.1, Κουλουρίδη Β., Μικάλεφ Κ., Πρωτοψάλτη Μ.6, Μάστορα Αικ.2, Μπατσούλη Ι., Σουρβίνου Δ.

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία (Ποιμενίδου)

Μπουλταδάκη Β., Τσόχα Ανδρ., Κατσούνη Ανθ.1, Μανωλούδα Θ.3, Μήγγα Ν.1, Ντουρβατσή Ι.3, Μόσχου Θ.2, Παναγιωτίδου Φ., Μαλέα Μ.4, Ασκεπίδου Ν.2, Κουκμίση Μ.6, Τσιγαρίδα Αθ.1

 Διαιτητές:Κινατζίδης-Φωτακίδης

 

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης  23-14

Πεντάλεπτα:5’02-02, 10’06-04, 15’09-04, 20’12-04 (ημίχρονο)

25’14-06, 30’20-11, 35’21-12, 40’23-14 (τελικό)     

Α.Ο. Προσοτσάνης 1 (Κιάκος-Δρανόβαλης)

Σεβδίλη Α.7, Κατσιγιάννη Ε.7, Μωυσιάδου Β.1, Δικμάνη Χρ.3, Τσαλκίδου Αν.2, Δουλκερίδου Δ., Παναγιωτίδου Κ., Καλαϊτζίδου Ι.4, Ιωαννίδου Μ.1, Γαϊρετίδου Στ.1, Καπαγερίδου Π., Λεωνίδου Ε.

Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης ( Ποντισίδης-Φαλέκα)

Καραντάνη Κ., Παπατζελάκη Φ., ΚαλλογιαννίδουΕ., Δημητριάδου Δ., Κεπεσίδου Ν.8, Καλαϊτζή Ι.6, Δαλή Β., Βαλσαμίδου Μ., Σολακούδη Δ., Μανασή Δ., Βαρσάμη Στ., Χωρινού Αν.

Διαιτητές:Κινατζίδης-Φωτακίδης

 

 

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου- Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης16-17

Πεντάλεπτα: 5΄03-05, 10΄05-07, 15΄09-08, 20΄11-09, (ημίχρονο)

25΄13-11, 30΄14-13, 35΄15-15, 40΄16-17 (τελικό).    

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου (Σωτηρόπουλος)

Αλεξίου Μ., Παπαδοπούλου Π. 1, Σπυριδοπούλου Στ. 8, Τσαϊρίδου Π. 1, Χατζηκωνσταντίνου Ε., Αμβροσιάδου Β. 3, Μαστού Μ., Μαυροπούλου Αικ. 1, Αμαραντίδου Π., Κοπανέλου Ανθ. 2, Ωραιοπούλου Ε., Πασχάλη Δ.

Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης

Hyko A. 1, Σαλαβάρη Ι. 3, Βαμβακάκη Ε., Κακάνη Α. 6, Κουτσιμάνη  Σ. 1, Δασκαλοπούλου Ε. 1, Κούρτη Ρ 1., Κιουρτζίδου Μ., Κατσαρά Αγγ., Μητσάλα Μ., Τσακνάκη Ε. 4, Στρογγυλλού Γ.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης

 

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας - Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι 16-17

Πεντάλεπτα: 5΄01-02, 10΄01-06, 15΄04-08, 20΄05-10 (ημίχρονο)

25΄08-11, 30΄12-12, 35΄15-15, 40΄16-17 (τελικό).

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας

Ασιανού Χρ. 1, Γαριοφουλίδου Ε. 4, Γιώβη Αν. 5, Ζανίδου Μ., Χατζηευστρατίου 2, Μαλακόζη Τ., Χρυσανθίδου Π. 3, Χρυσανθίδου Μ., Σιδηροπούλου Α., Τερζοπούλου Αν.

Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι

Ντόφη Ν. 5, Παπαιωάνννου Μ. 1, Καλλιγά Μ., Μπρεάνου Μ. 1, Μπρεάνου Χρ. 2, Μαυροειδή Ευ. 5, Κουλαλόγλου Μ. 1, Πλήση  Ι. 2, Σπαθή Δ. 2, Βονεμπέργκερ Μ., Τσικνή Μ., Αναστασίου Β. Αγιοπετρίτη Μ. 1.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης

 

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας- Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 7-10

Πεντάλεπτα: 5΄0-0, 10΄00-02, 15΄00-04, 20΄02-05 (ημίχρονο)

25΄05-06, 30΄06-07, 35΄07-08, 40΄7-10 (τελικό).

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας (Παπαδόπουλος)

Γαβριηλίδου Δ., Γαβριηλίδου Α., Βασιλείου Μ., Βασιλειάδου Σ. 1, Ναβροζίδου Κ. 1, Νικολοπούλου Ε. 2, Κουμτσίδου Μ., Καραγιανοπούλου Ι., Δημουλιάρα Ε., Καραμήτσου Ε., Εμμανουηλίδου Σ., Τσιγκαροπούλου Α. 1, Παπαδοπούλου Κ. 1, Τσιμπουλά Π., Τσιουρβά Σ., Καραγιουβάνη Μ.

Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Γιάντση)

Σωτηριάδου Ε. 1, Ντιμτσούδη Στ., Τομίδου Μ. 7, Ανδρίτσου Μ. 1, Καδίγκου Σ., Πατσάνη Αγγ., Θέμελη Δ. 1, Θεοδωράκογλου Χρ., Ματζίρη Μ., Βαρδιανιάν Μ., Καφετζή Μ., Παυλίδου Σ., Πέγιου Μ.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης

 

ΠΑΣ Φιλώτας - Α.Ε.Π. Πανόραμα 11-22

Πεντάλεπτα: 5΄02-02, 10΄03-04, 15΄06-08, 20΄07-12 (ημίχρονο)

25΄08-14, 30΄08-18, 35΄09-21, 40΄11-22 (τελικό)

ΠΑΣ Φιλώτας

Ζαρογιάννη Β.1, Δάρβαρη Κλ., Δούμκου Κ., Μαρκοπούλου Κ., Καραπαναγιωτίδου Μ. 1, Μάντζη Δ. 1, Μπουϊκλή Ι., Πασπαλή Ε. 1, Πόπτση Ε., Πουλεκάκη Σ., Ρωμανίδου Α. 3, Ταφάκη Ε. 4, Τσέκου Β.

Α.Ε.Π. Πανόραμα (Κανσίζογλου)

Βράμπα Ε. 8, Γρατσονίδου Β. 2, Κουκλοτίδου Ειρ. 3, Κουκλοτίδου Ελ. 1, Μανίνη Π., Παπαδοπούλου Γ. 2, Παπαδοπούλου Α. 2, Παρτάλη Δ., Σπανού Χρ., Τσάρτσιου Μ., Carcik M. 3.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης

Share

Αναζήτηση

Διαφήμιση

Επόμενος Αγώνας

Α2 Γυναικών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
 Ημερομηνία  Ώρα
25/11/17 17:00

Β΄ Εθνική Ανδρών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
 Ημερομηνία  Ώρα

Βαθμολογίες

Α2 Γυναικών - 3ος Όμιλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
0
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
0
ΟΛ.Α. ΔΡΑΜΑΣ
0
ΔΡΑΜΑ ΄86
0
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

0

Α.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ                                                                             
   0

Β΄ Εθνική Ανδρών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


 

258347

Δήμος Προσοτσάνης | Link2 | Link3

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

Google+