Άρχισαν να ξεχωρίζουν τα φαβορί στο «Μενοίκιο Cup»

IMG 5146Με άκρως ενδιαφέροντες αγώνες συνεχίστηκε για τρίτη ημέρα το πανελλήνιο πρωτάθλημα παγκορασίδων Α΄, στα γήπεδα της Προσοτσάνης και του Νευροκοπίου. Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη αγωνιστικής της δεύτερης φάσης με τα φαβορί να ξεχωρίζουν. Προσοτσάνη, Ν. Ιωνία και Taurunum συνεχίζουν αήττητες για την τετράδα.

Να θυμίσουμε ότι όλοι οι αγώνες που πραγματοποιούνται στο κλειστό γυμναστήριο της Προσοτσάνης μεταδίδονται ζωντανά από την ιστοσελίδα του Δήμου Προσοτσάνης www.prosotsani.gr

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Α.Ο. Προσοτσάνης 2- Άρης Νικαίας 21-17

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας- Α.Ε.Π. Πανόραμα 9-15

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- Εθνικός Κοζάνης 24-19

ΓΑΣ Καματερού- Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 14-16

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας- Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία 33-14

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας- RK Taurunum Beograd 15-25

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας - Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης 14-25

ΠΑΣ Φιλώτας- Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 12-13

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου- Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι 19-16

Α.Ο. Δήμου Κορυδαλλού- Α.Π.Σ. Φέρωνας 24-08

Βαθμολογία:

Θέσεις 1-8

Α ΄

1.ΟΦΝΙ 4 (62-28), 2.TAURUNUM 4(49-34), 3.Πυλαία 0 (33-57), 4.Φαιξ 0 (29-54)

Β΄

1.Προσοτσάνη  4 (55-32), 2.Κύκλωπες 3 (29-27), 3.Κοζάνη 1 (32-37), 4.Καματερό 0 (27-47)

Θέσεις 9-16

Γ΄

1.Πανόραμα 4 (33-24), 2.Γιαννιτσά 2 (28-30), 3.Φιλώτας 1 (24-25), 4.Φίλιππος 1 (21-27)

Δ΄

1.Ακρίτες 4 (58-28), 2.Ορφέας Κατερίνης 4 (46-22), 3.Καπανδρίτι 0 (24-40), 4.Αρίων Πτολεμαΐδας 0 (34-85)

Θέσεις 17-21

Ε΄

1.Κορυδαλλός 4 (43-22), 2.Ζεφύρι 2 (15-5), 3.Προσοτσάνη (2) 2 (35-36),  4.Άρης Νίκαιας 0 (17-21), 5.Φέρωνας 0 (13-39)

 

Το πρωινό πρόγραμμα της Παρασκευής περιλαμβάνει τα εξής παιχνίδια:

Κλειστό Γυμναστήριο Προσοτσάνης:

8.00πμ Προσοτσάνη 2-Φέρωνας

9.00πμ Άρης Νικαίας-Ζεφύρι

10.00πμ Καματερό-Κοζάνη

11.00πμ ΟΦΝΙ-Taurunum

12.00πμ Φαίξ Κέρκυρας-Πυλαία

13.00μμ Προσοτσάνη 1-Κύκλωπες

Κλειστό Γυμναστήριο Νευροκοπίου;

9.00πμ Ακρίτες Νευροκοπίου.-Ορφέας Κατερίνης

10.00πμ Αρίων Πτολεμαΐδας-Καπανδρίτι

11.00πμ Φίλιπππος Βεροίας-Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών

12.00πμ Φιλώτας-Πανόραμα.

   

3η ημέρα αποτελέσματα και συνθέσεις:

Α.Ο. Προσοτσάνης 2- Άρης Νικαίας 21-17

Πεντάλεπτα:5’2-4, 10’4-5, 15’7-8, 20’9-8 (ημίχρονο)

25’15-8, 30’18-11, 35’19-15, 40’21-17 (τελικό)

Α.Ο. Προσοτσάνης 2 (Κιάκος-Δρανόβαλης)

Τσαουσίδου Χρ.4, Γαϊδατζή Αν.5, Μαλουμίδου Αν., Βούτσηλα Θ.4, Ιωαννίδου Σ., Ναλβάντη Β.2, Σαμαρά Μ., Νούση Σ.4, Βόλακλη Κ., Τσιαμουρά Ε., Κόμσιου Γ., Ιωαννίδου Α.1,Μελαδίνη Μ.1

 Άρης Νικαίας (Κυριακίδου-Καραγιάννη)

Σγουλέτα Σ.3, Πυρομάλλη Μ.6, Σταυροπούλου Ι.4, Ζαφειράκη Κ., Μόσχου Κ.2, Κερασιώτη-Βογιατζόγλου Α., Μπουλούκου Ε.2, Πασχαλούδη Ε., Συρίγου Σ., Δερμάτη Ε., Τσιρακίδου Μ., Φεργαδιώτη Μ.,

Διαιτητής:Αποστολίδης

 

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας- Α.Ε.Π. Πανόραμα 9-15

Πενταλεπτα:5’1-4, 10’2-7, 15’2-9, 20’3-10 (ημίχρονο)

25’6-11, 30’8-12, 35’9-14, 9-15 (τελικό)

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας (Παπαδόπουλος)

Γαβριηλίδου Δ., Γαβριηλίδου Α., Βασιλείου Μ., Βασιλειάδου Σ.3, Ναβροζίδου Κ.1, Νικολοπούλου Ε.2, Κουμτσίδου Μ., Καραγιανοπούλου Ι., Δημουλιάρα Ε., Καραμήτσου Ε.1, Εμμανουηλίδου Σ., Τσιγκαροπούλου Α.1, Παπαδοπούλου Κ., Τσιμπουλά Π., Τσιουρβά Σ.1, Καραγιουβάνη Μ.

Α.Ε.Π. Πανόραμα (Κανσίζογλου)

Βράμπα Ε.6, Γρατσονίδου Β., Κουκλοτίδου Ειρ.1, Κουκλοτίδου Ελ.1, Μανίνη Π., Παπαδοπούλου Γ.1, Παπαδοπούλου Α.4, Παρτάλη Δ., Σπανού Χρ., Τσάρτσιου Μ.,Carcim Μ.2

Διαιτητές:Παρασκευούδης-Αποστολίδης

 

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- Εθνικός Κοζάνης 24-19

Πεντάλεπτα:5’1-4, 10’3-6, 15’8-8, 20’12-11 (ημίχρονο)

25’14-14, 30’19-15, 35’21-18, 40’24-19 (τελικό)

Α.Ο. Προσοτσάνης 1 (Κιάκος-Δρανόβαλης)

Σεβδίλη Α.4, Κατσιγιάννη Ε.4, Μωυσιάδου Β.2, Δικμάνη Χρ.4, Τσαλκίδου Αν., Δουλκερίδου Δ.1, Παναγιωτίδου Κ., Καλαϊτζίδου Ι.8, Ιωαννίδου Μ.1, Γαϊρετίδου Στ., Καπαγερίδου Π., Λεωνίδου Ε.

Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος-Βλάχος)

Ιωαννίδου Αν., Φλώρου Κ., Χατζηστεφάνου Α., Μπούκου Ειρ., Δαγκλή Δ., Γκιάτα Μ.9, Μπούρου Ε.2, Βελώνη Θ., Αλεξανδρίδου Μ., Βέττα Ρ.3, Αργύρη Ρ.1, Βαρτζώκα Χρ.,

Κουντουρά Σ.1, Πεσλή Ελ., Γκαμπούρα Δ., Χατζησαββίδου Σ., Μουρατίδου Αρ.3, Λάσπα Χρ., Καπρινιώτη Αθ., Φλώρου Αθ., Κουρού Ε., Νικολάου Στ., Νίκου Β.

Διαιτητές:Σαπανίδης-Ηλιάδης

 

 

ΓΑΣ Καματερού- Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 14-16

Πεντάλεπτα:5’1-4, 10’4-5, 15’5-7, 20’7-8 (ημίχρονο)

25’8-10, 30’10-11, 35’12-15, 40’14-16 (τελικό)

ΓΑΣ Καματερού (Σκοδριανός)

Χριστοδούλου Ο.1, Σωτηροπούλου Γ., Αλευρά Κ.3, Δαμάσκου Ε.5, Μανουσάκη Μ.2, Φακινού Σ., Λιβερδά Ζ., Λοίζου Π., Κούρτη Σ.2, Βαρφή Να.1, Μεγαγιάννη Ε.

 

Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης ( Ποντισίδης-Φαλέκα)

Καραντάνη Κ., Παπατζελάκη Φ., ΚαλλογιαννίδουΕ., Δημητριάδου Δ., Κεπεσίδου Ν.5, Καλαϊτζή Ι.1, Δαλή Β., Βαλσαμίδου Μ., Σολακούδη Δ.5, Μανασή Δ.2, Βαρσάμη Στ.2, Χωρινού Αν.1

Διαιτητές:Σαπανίδης-Ηλιάδης

 

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας- Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία 33-14

Πεντάλεπτα:5΄04-00, 10΄08-02, 15΄15-03, 20΄16-05 (ημίχρονο)

25΄21-09, 30΄26-11, 35΄30-12, 40΄33-14 (τελικό).

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας (Κουτρούλης):

Gjyrdyku A., Καραμερτζάνη Μ., Κατσίπη Μ. 1, Κοσιφίδου Θ. 3, Κοτρώτσιου Σ. 5, Μάρη Θ., Μαρκούρη Α., Μαύρου Ε., Παγιωτά Β., Πανούση Χ. 8, Ρούπα Α. 1, Σακιζλή Κ. 4, Τσερέμπεϊ Ν., Φιλιππα Μ., Χατζηχριστοφόρου Ε. 3, Χρήστου Μ. Χρυσοκεντή Δ. 8, Χρυσολώρα Π.

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία (Ποιμενίδου)

Μπουλταδάκη Β., Τσόχα Ανδρ., Κατσούνη Ανθ., Μανωλούδα Θ. 6, Μήγγα Ν., Ντουρβατσή Ι., Μόσχου Θ., Παναγιωτίδου Φ., Μαλέα Μ. 2, Ασκεπίδου Ν. 5, Κουκμίση Μ. 1, Τσιγαρίδα Αθ.

Διαιτητές:Κινατζίδης-Φωτακίδης

 

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας- RK Taurunum Beograd

Πεντάλεπτα: 5΄02-02, 10΄07-06, 15΄08-08, 20΄09-10 (ημίχρονο)

25΄09-14, 30΄11-18, 35΄13-20, 40΄15-25 (τελικό)

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας (Βαρζακάκος)

Πλασκασοβίτη Θ., Στεργίου Β., Προβατά Σπ., Αναλυτή Π., Κυριακίδη Μ., Βαρζακάκου Σ., Σκορδίλη Ευτ., Κουλούρη Γ., Ντράνου Μ., Σκουρτάϊ Α., Μοναστηριώτη Ν., Χριστακέα Ηλ., Κουλουρίδη Β., Μικάλεφ Κ., Πρωτοψάλτη Μ., Μάστορα Αικ., Μπατσούλη Ι., Σουρβίνου Δ.

RK Taurunum Beograd (Bojan Frleta)

Rakic, Mihajlovic, Djordjevic, Nanic, Stefanovic, Radosavljevic, Rankovic, Djuran, Mitrovic, Aleksic, Mocic, Cvijanovic, Stojanovic, Ignjatovic, Lukic.

Διαιτητές:Κινατζίδης-Φωτακίδης

 

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας - Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης 14-25

Πεντάλεπτα: 5΄00-03, 10΄02-08, 15΄04-11, 20΄05-11 (ημίχρονο)

25΄05-13, 30΄08-16, 35΄11-18, 40΄14-25 (τελικό)

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας

Ασιανού Χρ 2., Γαριοφουλίδου Ε. 1, Γιώβη Αν. 8, Ζανίδου Μ. 1, Μαλακόζη Τ., Χρυσανθίδου Π. 2, Χρυσανθίδου Μ., Σιδηροπούλου Α., Τερζοπούλου Αν.

Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης

Hyko A. 2, Σαλαβάρη Ι. 7, Βαμβακάκη Ε., Κακάνη Α. 10, Κουτσιμάνη  Σ., Δασκαλοπούλου Ε. 2, Κούρτη Ρ., Κιουρτζίδου Μ., Κατσαρά Αγγ., Μητσάλα Μ., Τσακνάκη Ε. 3, Στρογγυλλού Γ.1

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης

 

 

ΠΑΣ Φιλώτας- Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 12-13

Πεντάλεπτα: 5΄00-02, 10΄00-04, 15΄02-05, 20΄03-06 (ημίχρονο)

25΄05-07, 30΄06-09, 35΄08-13, 40΄12-13 (τελικό).

ΠΑΣ Φιλώτας

Ζαρογιάννη Β. 3, Δάρβαρη Κλ., Δούμκου Κ., Μαρκοπούλου Κ., Καραπαναγιωτίδου Μ. 1, Μάντζη Δ. 2, Μπουϊκλή Ι., Πασπαλή Ε. 2, Πόπτση Ε., Πουλεκάκη Σ.,Ρωμανίδου Α., Subashi L., Ταφάκη Ε. 2, Τσέκου Β.1.

Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Γιάντση)

Σωτηριάδου Ε., Ντιμτσούδη Στ., Τομίδου Μ. 6, Ανδρίτσου Μ. 1, Καδίγκου Σ., Πατσάνη Αγγ., Θέμελη Δ., Θεοδωράκογλου Χρ., Ματζίρη Μ., Βαρδιανιάν Μ., Καφετζή Μ. 1, Παυλίδου Σ., Πέγιου Μ.4.

Διαιτητές: Τομίδης.

 

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου- Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι 19-16

Πεντάλεπτα: 5΄02-02, 10΄03-05, 15΄04-06, 20΄08-09 (ημίχρονο)

25΄10-10, 30΄18-15, 35΄19-16 40΄19-16 (τελικό)

Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου (Σωτηρόπουλος)

Αλεξίου Μ. 2, Παπαδοπούλου Π. 2, Σπυριδοπούλου Στ. 5, Τσαϊρίδου Π. 3, Χατζηκωνσταντίνου Ε., Αμβροσιάδου Β. 4, Μαστού Μ., Μαυροπούλου Αικ., Φιλιππίδου Μ., Αμαραντίδου Π., Κοπανέλου Ανθ. 3, Σαλπιγκτίδου Ρ., Ωραιοπούλου Ε., Μαστού Ε., Πασχάλη Δ.

Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι

Ντόφη Ν. 3, Παπαιωάνννου Μ. 1, Αγιοπετρίτη Μ. 2,, Καλλιγά Μ., Μπρεάνου Μ. 3, Μπρεάνου Χρ. 3, Μαυροειδή Ευ. 3, Κουλαλόγλου Μ., Πλήση Ι. 1, Σπαθή Δ., Βονεμπέργκερ Μ., Τσικνή Αγγ., Αναστασίου Β.

Διαιτητές: Μαυρίδης

 

Α.Ο. Δήμου Κορυδαλλού- Α.Π.Σ. Φέρωνας24-08

Πεντάλεπτα: 5΄05-00, 10΄08-02, 15΄10-02, 20΄13-04 (ημίχρονο)

25΄15-05, 30΄18-06, 35΄21-07, 40΄24-08 (τελικό).

Α.Ο. Δήμου Κορυδαλλού (Πανούτσου)

Βελιδάκη Αι., Κομματά Φρ., Πάνου Α., Γαμβρούδη Μ., Δεδάκη Στ., Kroj V., Γιαννικάκη Σ., Κυριακού Σ., Αχλαδιώτη Μ., Γκουλή Ειρ., Μυλωνά Δ., Μαστραντώνα Β.

Α.Π.Σ. Φέρωνας (Κουμιτσάρσκα)

Πετροπούλου Ε, Γκατζή Σ., Κωστογλίδου Χ., Γερουλίδου Αικ., Γιαρίκη Μ., Αλεξανδρίδου Δ., Λιάκου Χρ., Μουρατίδου Μ., Τσακιρίδου Ε., Ζαχοπούλου Ρ., Παντή Γ., Αλαμπουρινού Δ., Γιαννοπούλου Π.   

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης.

Share

Αναζήτηση

Διαφήμιση

Επόμενος Αγώνας

Α2 Γυναικών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
 Ημερομηνία  Ώρα
25/11/17 17:00

Β΄ Εθνική Ανδρών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
 Ημερομηνία  Ώρα

Βαθμολογίες

Α2 Γυναικών - 3ος Όμιλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
0
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
0
ΟΛ.Α. ΔΡΑΜΑΣ
0
ΔΡΑΜΑ ΄86
0
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

0

Α.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ                                                                             
   0

Β΄ Εθνική Ανδρών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


 

258347

Δήμος Προσοτσάνης | Link2 | Link3

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

Google+