«Μενοίκιο Cup» - 2η ημέρα.


IMG 4953Με το τέλος των πρωινών αγώνων ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παγκορασίδων Α΄ «Μενοίκιο Cup», στην Προσοτσάνη. Την πρώτη θέση στους ομίλους κατέκτησαν ο ΟΦΝ. Ιωνίας, ο Φαίαξ Κέρκυρας, η Πυλαία, ο Α.Ο. Προσοτσάνης 1, το Καματερό, ο Εθνικός Κοζάνης και η Τaurunum.

 

Όλοι οι αγώνες του «Μενοίκιο Cup» μεταδίδονται ζωντανά από την ιστοσελίδα του Δήμου Προσοτσάνης www.prosotsani.gr 

Οι αγώνες συνεχίζονται το απόγευμα ως εξής:

 ΠΑΣ Φιλώτας - Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας- Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας

Εθνικός Κοζάνης- Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία- RK Taurunum Beograd

Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών- Α.Ε.Π. Πανόραμα

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας - Α.Ο. «Ακρίτες 2005» Κ.Νευροκοπίου

Α.Ο. Προσοτσάνης 2- Α.Ο. Δήμου Κορυδαλλού

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- ΓΑΣ Καματερού

Δ.Α.Σ. Ζεφυρίου- Α.Π.Σ. Φέρωνας

Γ.Α.Α.Σ. Ορφέας-ΕΒΗΛ Κατερίνης -Α.Π.Ε.Σ. Καπανδρίτι

 

 

Αποτελέσματα 2ης ημέρας, πρωί:

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας- Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας 19-10

Πεντάλεπτα:5’2-2, 10’5-3, 15’6-4, 20’8-7(ημίχρονο)

 25’10-8, 30’12-8, 35’15-9, 40’19-10 (τελικό)

Α.Ο. Φαίαξ Κέρκυρας (Βαρζακάκος)

Πλασκασοβίτη Θ., Στεργίου Β., Προβατά Σπ.1, Αναλυτή Π., Κυριακίδη Μ., Βαρζακάκου Σ., Σκορδίλη Ευτ., Κουλούρη Γ.10, Ντράνου Μ., Σκουρτάϊ Α., Μοναστηριώτη Ν., Χριστακέα Ηλ., Κουλουρίδη Β.1, Μικάλεφ Κ., Πρωτοψάλτη Μ.1, Μάστορα Αικ.6, Μπατσούλη Ι., Σουρβίνου Δ.

Α. Π. Σ Φίλιππος Βεροίας (Παπαδόπουλος)

Γαβριηλίδου Δ., Γαβριηλίδου Α., Βασιλείου Μ., Βασιλειάδου Σ., Ναβροζίδου Κ., Νικολοπούλου Ε.4, Κουμτσίδου Μ., Καραγιανοπούλου Ι., Δημουλιάρα Ε., Καραμήτσου Ε., Εμμανουηλίδου Σ.1, Τσιγκαροπούλου Α.3, Παπαδοπούλου Κ., Τσιμπουλά Π., Τσιουρβά Σ., Καραγιουβάνη Μ.,Ζηλιακούδη Μ.2

Διαιτητές:Γιαπανίδης-Παρασκευούδης

 

ΠΑΣ Φιλώτας- Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 14-31

Πεντάλεπτα:5’1-5, 10’1-12, 15’3-15, 20’3-19 (ημίχρονο)

25’5-25, 30’9-28, 35’10-28, 40’14-31 (τελικό)

ΠΑΣ Φιλώτας

Ζαρογιάννη Β.4, Δάρβαρη Κλ., Δούμκου Κ., Μαρκοπούλου Κ., Καραπαναγιωτίδου Μ., Μάντζη Δ., Μπουϊκλή Ι., Πασπαλή Ε.3, Πόπτση Ε., Πουλεκάκη Σ.2,Ρωμανίδου Α.1, Subashi L., Ταφάκη Ε.4, Τσέκου Β.

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας (Κουτρούλης):

Gjyrdyku A., Καραμερτζάνη Μ., Κατσίπη Μ.1, Κοσιφίδου Θ., Κοτρώτσιου Σ.5, Μάρη Θ., Μαρκούρη Α., Μαύρου Ε., Παγιωτά Β., Πανούση Χ.6, Ρούπα Α., Σακιζλή Κ.7, Τσερέμπεϊ Ν., Φιλιππα Μ.1, Χατζηχριστοφόρου Ε.4, Χρήστου Μ. Χρυσοκεντή Δ.7, Χρυσολώρα Π.

Διαιτητές:Γιαπανίδης-Παρασκευούδης

 

 

Άρης Νικαίας- Εθνικός Κοζάνης 11-33

Πεντάλεπτα:5’2-6, 10’3-4,15’5-13, 20’6-8 (ημίχρονο)

25’6-21, 30’8-23, 35’10-28, 40’11-33 (τελικό)

Άρης Νικαίας (Κυριακίδου-Καραγιάννη)

Σγουλέτα Σ.1, Πυρομάλλη Μ.4, Σταυροπούλου Ι.3, Ζαφειράκη Κ., Μόσχου Κ., Κερασιώτη-Βογιατζόγλου Α., Μπουλούκου Ε.1, Πασχαλούδη Ε., Συρίγου Σ.2, Δερμάτη Ε., Τσιρακίδου Μ., Φεργαδιώτη Μ., 

Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος-Βλάχος)

Ιωαννίδου Αν.3, Φλώρου Κ., Χατζηστεφάνου Α., Μπούκου Ειρ.2, Δαγκλή Δ., Γκιάτα Μ.3, Μπούρου Ε., Βελώνη Θ., Αλεξανδρίδου Μ., Βέττα Ρ., Αργύρη Ρ.3, Βαρτζώκα Χρ.,

Κουντουρά Σ., Πεσλή Ελ., Γκαμπούρα Δ.4, Χατζησαββίδου Σ.4, Μουρατίδου Αρ.3, Λάσπα Χρ., Καπρινιώτη Αθ., Φλώρου Αθ.6, Κουρού Ε.3, Νικολάου Στ.2, Νίκου Β.

Διαιτητές:Σαπανίδης-Παρασκευούδης

 

RK Taurunum Beograd- Α.Ε.Π. Πανόραμα  24-16

Πεντάλεπτα:5’4-2, 10’7-2, 15’8-3, 20’12-5 (ημίχρονο)

25’14-8, 30’18-10, 35’22-13, 40’24-16 (τελικό)

RK Taurunum Beograd (Bojan Frleta)

Rakic 2, Mihajlovic, Djordjevic, Nanic 3, Stefanovic, Radosavljevic 1, Rankovic 1, Djuran 1, Mitrovic, Aleksic 4, Mocic 2, Cvijanovic, Stojanovic, Ignjatovic 2, Lukic 7.

Α.Ε.Π. Πανόραμα (Κανσίζογλου)

Βράμπα Ε.4, Γρατσονίδου Β., Κουκλοτίδου Ειρ.4, Κουκλοτίδου Ελ.1, Μανίνη Π., Παπαδοπούλου Γ.1, Παπαδοπούλου Α.3, Παρτάλη Δ., Σπανού Χρ., Τσάρτσιου Μ.,Carcim Μ.2

Διαιτητές:Μαυρίδης-Τομίδης

 

Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών- Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία 13-18

Πεντάλεπτα:5’1-3, 10’2-4, 15’3-5, 20’4-7 (ημίχρονο)

25’4-10, 30’6-15, 35’9-18, 40’13-18 (τελικό)

Γ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Γιάντση)

Σωτηριάδου Ε.3, Ντιμτσούδη Στ., Τομίδου Μ.3, Ανδρίτσου Μ.1, Καδίγκου Σ., Πατσάνη Αγγ.1, Θέμελη Δ.2, Θεοδωράκογλου Χρ., Ματζίρη Μ., Βαρδιανιάν Μ., Καφετζή Μ.3, Παυλίδου Σ., Πέγιου Μ.

Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία (Ποιμενίδου)

Μπουλταδάκη Β., Τσόχα Ανδρ., Κατσούνη Ανθ., Μανωλούδα Θ.5, Μήγγα Ν.1, Ντουρβατσή Ι.5, Μόσχου Θ., Παναγιωτίδου Φ., Μαλέα Μ.2, Ασκεπίδου Ν.1, Κουκμίση Μ.3, Τσιγαρίδα Αθ.

Διαιτητές:Μαυρίδης-Τομίδης

 

Α.Ο. Προσοτσάνης 1- Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας

Πεντάλεπτα:5’6-3, 10’13-5, 15’15-5, 20’18-7 (ημίχρονο)

25’24-7, 30’29-8, 35’35-12, 40’41-14 (τελικό)

Α.Ο. Προσοτσάνης 1 (Κιάκος-Δρανόβαλης)

Σεβδίλη Α.4, Κατσιγιάννη Ε.3, Μωυσιάδου Β.9, Δικμάνη Χρ.3, Τσαλκίδου Αν.1, Δουλκερίδου Δ., Παναγιωτίδου Κ.1, Καλαϊτζίδου Ι.10, Ιωαννίδου Μ.3, Γαϊρετίδου Στ.4, Καπαγερίδου Π.3, Λεωνίδου Ε.

Φ.Σ.Αρίων Πτολεμαϊδας

Ασιανού Χρ.1, Γαριοφουλίδου Ε.4, Γιώβη Αν.4, Ελευθεριάδου Ε., Ελευθεριάδου Δ., Ζανίδο Μ., Μαλακόζη Τ.1, Χρυσανθίδου Π.1, Χρυσανθίδου Μ.2, Σιδηροπούλου Α., Τερζοπούλου Αν.,Ιωσηφίδου Ε.1

Διαιτητές:Μαυρίδης-Τομίδης

 

 

Α.Π.Σ. Φέρωνας- ΓΑΣ Καματερού 2-32

Πεντάλεπτα:5’0-3, 10’0-6, 15’01-10, 20’1-13 (ημίχρονο)

25’1-19, 30’2-23, 35’2-29, 40’2-32 (τελικό)

Α.Π.Σ. Φέρωνας (Κουμιτσάρσκα)

Πετροπούλου Ε.1, Γκατζή Σ., Κωστογλίδου Χ., Γερουλίδου Αικ., Γιαρίκη Μ., Αλεξανδρίδου Δ., Λιάκου Χρ.1, Μουρατίδου Μ., Τσακιρίδου Ε., Ζαχοπούλου Ρ., Παντή Γ., Αλαμπουρινού Δ., Γιαννοπούλου Π.   

ΓΑΣ Καματερού (Σκοδριανός)

Χριστοδούλου Ο.4, Σωτηροπούλου Γ.6, Αλευρά Κ.6, Δαμάσκου Ε.10, Μανουσάκη Μ.2, Φακινού Σ., Λιβερδά Ζ., Λοίζου Π., Κούρτη Σ.4, Βαρφή Να., Μεγαγιάννη Ε.

Διαιτητές:Σαπανίδης-Παρασκευούδης

 

Τελική βαθμολογία Α΄ φάσης:

Α΄

ΟΦΝ.ΙΩΝΙΑΣ 4  (69-23)

ΠΑΣ ΦΙΛΩΤΑΣ 2 (36-48)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (2)0 (26-60)

 

Β΄

ΦΑΙΑΞ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 4 (55-23)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2(26-28)

ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 0(22-52)

 

Γ΄

ΠΥΛΑΙΑ 4(40-25)

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 2(30-33)

ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0 (27-39)

 

Δ΄

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 4 (69-21)

ΑΡΙΩΝ 2 (36-54)

ΖΕΦΥΡΙ 0 (17-47)

 

Ε΄

ΚΑΜΑΤΕΡΟ 3(48-18)

ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ 3(45-22)

ΦΕΡΩΝΑΣ 0 (8-61)

 

Ζ΄

ΚΟΖΑΝΗ 4 (59-29)

ΟΡΦΕΑΣ 2 (48-37)

ΝΙΚΑΙΑ 0 (22-63)

 

Η΄

ΒEOGRAD4(45-36)

ΚΥΚΛΩΠΕΣ 2 (39-35)

ΠΑΝΟΡΑΜΑ 0 (30-43)

Share

Αναζήτηση

Διαφήμιση

Επόμενος Αγώνας

Α2 Γυναικών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
 Ημερομηνία  Ώρα
25/11/17 17:00

Β΄ Εθνική Ανδρών

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
vs
 Ημερομηνία  Ώρα

Βαθμολογίες

Α2 Γυναικών - 3ος Όμιλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α.Ο.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
0
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
0
ΟΛ.Α. ΔΡΑΜΑΣ
0
ΔΡΑΜΑ ΄86
0
ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

0

Α.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ                                                                             
   0

Β΄ Εθνική Ανδρών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


 

258360

Δήμος Προσοτσάνης | Link2 | Link3

Copyright © 2012. All Rights Reserved.

Google+