"Κακή" ήττα για τις κορασίδες στην Αλεξανδρούπολη.

Στην Αλεξανδρούπολη ταξίδεψε την Κυριακή 14 Φεβρουαρίου, ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης, για τους αγώνες κορασίδων και νεανίδων του πρωταθλήματος της ΕΣΧΑΜΑΘ, όπου αντιμετώπισε τα αντίστοιχα τμήματα των Κυκλώπων. Απολογισμός ήττα 33-27 για τις κορασίδες, νίκη για τις νεανίδες 4-22.

Πραγματοποιώντας μία από τις χειρότερες εμφανίσεις τους, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, οι κορασίδες του Αθλητικού Ομίλου Προσοτσάνης γνώρισαν την πρώτη ήττα τους στο φετινό πρωτάθλημα. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα μας να προηγείτε με ένα τέρμα, όμως η συνέχεια ήταν άκρως απογοητευτική με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης να κατακτά δίκαια την νίκη.

Για τον αγώνα των νεανίδων μιλάει το αποτέλεσμα από μόνο του, 4-22!!!