Αήττητες το πρωτάθλημα οι γυναίκες του Α.Ο.Προσοτσάνης

Νίκη και εξασφάλιση της πρώτης θέσης στον 5ο όμιλο για το πρωτάθλημα χειροσφαίρισης της Α2 γυναικών για την ελλιπή ομάδα του Α. Ο. Προσοτσάνης στην Αλεξανδρούπολη επί των Κυκλώπων.

Παίζοντας μέτρια αλλά χωρίς να δυσκολευτούν τα κορίτσια του ΑΟΠ κατάφεραν να νικήσουν τους Κύκλωπες Αλεξ/πολης για δεύτερη φορά φέτος, το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου, κατακτώντας την 1η θέση του ομίλου και μάλιστα αήττητες.

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα της Προσοτσάνης πήρε το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ( 15-18).

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενες ανέβασαν ταχύτητα στην επίθεση και αύξησαν τη συγκέντρωσή τους στην άμυνα με αποτέλεσμα στο 45ο λεπτό το σκορ να είναι 15 – 23. Αξιοσημείωτο είναι ότι δέχθηκαν το πρώτο γκολ του 2ου ημιχρόνου στο 47ο λεπτό.

Οι συνεχείς αλλαγές έριξαν κάπως το ρυθμό του παιχνιδιού χωρίς να αλλάξει κάτι και να βρίσκει την ομάδα της Προσοτσάνης νικήτρια με 26-20.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΟΥΖΟΥΝΗΣ Κ, ΧΟΥΙΛΙΔΗΣ Π.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ:( ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Ε ) Αλεξιου Κ, Μαντζαριδου Π 1, Σαλαμανάκη Ι, Σαββαλάκη Α 3, Σαββαλάκη Δ 3, Παρασκάκη Ε, Επιτρόπου Α 4, Βαρσάμη Μ 2, Σμαρλαμακη Μ 6, Φαγογένη Ε, Καραγιαννίδου Ζ, Χατζοπούλου Χ, Καμπακακη Γ, Δέλη Δ 2, Ξανθοπούλου Σ

Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ( ΚΙΑΚΟΣ –ΔΡΑΝΟΒΑΛΗΣ ) Λαζαρίδου Ν, Τόσκα Χ , Αλτηπαρμακη Ε, Τσανάκα Α 1, Ζιώγα Ε 5, Μαυρομάτη Β, Μαββίδου Π 4, Παλλικάρη Μ 3, Πάλλα Μ, Βασιλειάδου Α, Βουργασλή Ε, Σεβδίλη Μ 9, Τόσκα Ε 3, Τσάντα Μ 1